KOCAELİ İZMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Türkiye’yi Temsil Edeceği 2017 Yılı Erasmus+ Projeleri

İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Türkiye’yi Temsil Edeceği  2017 Yılı Erasmus+ Projeleri

İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Türkiye’yi Temsil Edeceği

2017 Yılı Erasmus+ Projeleri

 

Yeni Moda Dünyasını Keşfet

 

2017 yılı Erasmus+ programı Mesleki Eğitimi Stratejik Ortaklıklar kapsamında Ulusal Ajansa sunulan 206 proje başvurusundan uygunluk kriterlerini taşıyanlar içerik değerlendirmesine alınmış ve her biri en az iki bağımsız dış uzman tarafından değerlendirilmiştir. İçerik değerlendirmesi sonucunda ve mevcut bütçe imkânları çerçevesinde, Mesleki Eğitim Yenilik Geliştirmeye Yönelik Stratejik Ortaklıklar faaliyeti kapsamında 26 adet proje başvurusu hibe desteği almaya hak kazanmıştır. İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinatör olduğu “Yeni Moda Dünyasını Keşfet” adlı proje başvurusu da kabul edilen 26 projeden biridir. 

 

Bu projeyi yazarak hayata geçiren giyim üretim teknolojileri öğretmeni Melike Kardeş ve Müdürlüğümüz Özel Büro personeli Hacer Özaslan ve Müdürlüğümüzün 2017 yılında yaptığı toplam 19 Erasmus+ proje başvurularında destek olan diğer personele de teşekkür ediyoruz.

 

Polonya’dan bir üniversitenin, İspanya’dan iki farklı büyük ölçekli şirketin, Avusturya’dan mesleki eğitim merkezinin, Romanya’dan sivil toplum örgütünün ve İtalya’dan bir enstitünün ortak olduğu bu proje ile moda sektöründe gelişmiş bir alt yapı ve yeterli deneyime sahip olabilir, uluslar arası rekabet deneyimi kazanabilir, yeni teknolojilere ve modaya uyum sağlayabilir, uluslar arası şartnamelere uyum ve çevre dostu üretim konusundaki deneyimimizi artırabilir, sektörün ihtiyacı olan girişimci ruhu güçlendirebiliriz. Bu proje sonunda, küresel rekabet gücü sağlayan uygulamaların ve tekstil teknolojilerinin ortaya konması, uyarlanması ve kullanımını sağlamak, sektörel ve sektörler arası bilgi alışveriş ağının ve işbirliklerinin güçlendirilmesini sağlamak, küresel eğilimler doğrultusunda moda/marka ve dağıtım kanalları oluşturmak, çok amaçlı-işlevli akıllı ve katma değeri yüksek ürünlerin ve yeniliklerin sunumunu, çevreyi koruyarak ve yüksek teknoloji kullanımını artırarak sağlamak hedeflerimizdendir.

 

Otistik İnsanlar İçin Riskler ve Tehlikelerin Önlenmesi

2017 yılı Erasmus+ programı Yetişkin Eğitimi Stratejik Ortaklıklar kapsamında İspanya’dan  bir sektörlerarası iş organizasyonu olan AEGARE tarafından yapılan “Otistik İnsanlar İçin Riskler ve Tehlikelerin Önlenmesi” adlı proje başvurusu İspanya Ulusal Ajansı tarafından kabul edilmiştir. Proje ortakları, İspanya, Yunanistan, Romanya ve Macaristan’dan farklı organizasyonlar ile Türkiye’den tek Türk ortak olarak İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’dür. Müdürlüğümüz Özel Büro’dan Hacer Özaslan’ın proje irtibat kişisi olarak koordinatörlüğünü yürüteceği ve 2 yıl sürecek olan çalışmaların Türkiye’deki yetişkin eğitimine ve otistik insanların ihtiyaçlarına yanıt vermesini ummaktayız.

Kozluk Mah. Sümer Sok. No.1 İzmit / Kocaeli . . . . . . . . . . . . . Adres Kodu 1678946367 - 0 262 324 59 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.