KOCAELİ İZMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Kocaeli Ağ ve Fiber Optik Eğitim Merkezi” Projesi Kapanış Töreni

“Kocaeli Ağ ve Fiber Optik Eğitim Merkezi” Projesi Kapanış Töreni
“Kocaeli Ağ ve Fiber Optik Eğitim Merkezi” Projesi Kapanış Töreni

23 Şubat 2017 tarihinde The Ness Termal Otel’de “Kocaeli Ağ ve Fiber Optik Eğitim Merkezi” Projesi Kapanış Töreni gerçekleştirilmiştir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamın Desteklenmesi Operasyonel Programı kapsamında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin başvurusunu yaptığı ve İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Kocaeli Sanayi Odası’nın “Eş başvuran” olarak yer aldığı “Kocaeli Ağ ve Fiber Optik Eğitim Merkezi” projesi, hibe sözleşmesi imzalanarak 1 Mart 2016 tarihinde faaliyetlerine başlamıştır. Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti hibesi olarak 262 bin 607 Avro bütçesi olan proje, tüm faaliyetlerini başarı ile tamamlamıştır.

Meslek Lisesi veya Yüksek Öğretim kurumlarında eğitim görmüş ya da halen görmekte olan öğrencilere, kurulacak Ağ ve Fiber Optik Eğitim merkezinde eğitim vererek mesleki yeterliliklerini arttırarak, okuldan işe geçişin önündeki engellerin kaldırılması yoluyla gençlerin istihdam oranlarında artışa destek olmak amacıyla gerçekleştirilen bu projede 3 adet yeni modül yazılmış, İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 4 Teknik Öğretmen ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden 4 uzman, Fiber Optik ve Ağ Teknolojileri konusunda eğitim almış, İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde Ağ ve Fiber Optik Uzmanı Eğitim Merkezi kurulmuş, kurulan merkezde de mezun 194 kişi, 80’er saatlik meslek eğitimi almışlardır.

Şu ana kadar 20’nin üzerinde yararlanıcının istihdam olmasını sağlayarak son derece başarılı bir şekilde tamamlanan projenin;  Meslek eğitimlerini tamamlayan ve okullarından mezun olacak öğrencilerin iş hayatına daha hızlı atılmalarını sağlayarak, bu alanda istihdamın artmasında önemli bir katkı sağladığı söylenebilir.

İzmit İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Yakup YAMAN, Rahmi MERDİVAN, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Hasan YILMAZ, İSU Bilgi İşlem Daire Başkanı İsmail GÜLSOY, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Celal OF, Gölcük Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Erman ŞUAN, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Enerji Müdürü M. Çetin ERGÜN, IZEC Bilgisayar Genel Müdürü Ufuk IZEC, Gölcük Telekom Müdürü Günay ÖZDEMİR, Proser Software Müdürü Mustafa ASLANTÜRK, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Murat SANDALCI, SGK il Müdür Yardımcısı Ali Ateş ve Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde akademisyen Dr. Gülüzar CİT’in katıldığı kapanış töreninde, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ömer AKMANŞEN, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Bayram ÇOLAKOĞLU ve İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Proje Koordinatörü Hasan Burçin MENTEŞ konuşma yapmıştır. Ayrıca, Kocaeli Üniversitesi Öğretim Görevlileri Yard. Doç. Dr. Arif DOLMA, Dr. Süleyman ÖZARSLAN, Sakarya Üniversitesi Doktora Öğrencisi Hakan GENÇ ve Proberge Telekominikasyon ve İletişim Hizmetleri adına Görkem Türe sunum yapmış ve panelist olarak törene katkı sağlamışlardır. 

 

27-02-201727-02-201727-02-201727-02-2017

 

 

Kozluk Mah. Sümer Sok. No.1 İzmit / Kocaeli . . . . . . . . . . . . . Adres Kodu 1678946367 - 0 262 324 59 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.