KOCAELİ İZMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi ve İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İspanya’da AB proje toplantısına katıldılar.

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi ve İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü  İspanya’da AB proje toplantısına katıldılar.

 

 

Kocaeli Üniversitesi - Teknoloji Fakültesi ve İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortak olarak yer aldığı , “Network for Vocational Education and Training in Renewable Energy” (Yenilenebilir Enerji Eğitim ve Öğretimi Alanında Bir Ağ Oluşturulması) adlı 2013-1-DE2-LEO04-16043 nolu AB projesi 2013 teklif çağrısı döneminde kabul edilmişti. Avrupa Birliği Bakanlığı - Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı, Hayatboyu Öğrenme Programı (LLP) Leonardo da Vinci Ortaklık (Partnership) kapsamındaki projede, 9 farklı ortak ile 5 ayrı ülkede düzenlenecek olan proje çalıştaylarından dördüncüsü  Hyrdogen Aragon ve CPIFP Piramid Mesleki Eğitim Merkezinin ev sahipliğinde, 18 - 20 Mart 2015 tarihlerinde İspanya’nın Huesca kentinde düzenlenmiştir. 5 günlük çalıştay programı kapsamında, proje toplantıları dışında mesleki eğitim merkezleri, hidrojen araştırma merkezi, güneş, rüzgar ve hidroelektrik enerjisi üretim tesisleri yerinde ziyaret edilmiştir.   5 farklı ülkeden toplam 23 katılımcının iştirak ettiği çalıştaya, Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Çanakcı, Kocaeli Üniversitesi Uzunçiftlik Nuh Çimento Meslek Yüksekokulu Müdürü ve Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Engin Özdemir ve Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Şule Özdemir, İzmit İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Osman Hasanoğlu ve Proje Koordinatörü Hacer Özaslan katılmıştır. Proje kapsamında yenilenebilir enerji alanında mesleki eğitim modüllerinin oluşturulması ve uygulanması hedeflenmektedir.

 

 

Proje web sayfası:

http://netvet-re.eu/

http://enerji.kocaeli.edu.tr/ldv_2/ldv.php

 

projeprojeproje

 

 

 

Kozluk Mah. Sümer Sok. No.1 İzmit / Kocaeli . . . . . . . . . . . . . Adres Kodu 1678946367 - 0 262 324 59 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.