KOCAELİ İZMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitim ve Öğretim Hareketliliği Akreditasyon Belgesi

Ulusal Ajans’ın 2017 yılı Erasmus+ Mesleki Eğitim ve Öğretim Hareketliliği Akreditasyon Belgesi kapsamında yapılan başvurulardan uygunluk kontrolü̈ aşamasını geçen başvurular ayrıntılı değerlendirmeye tabi tutulmuş ve içerik değerlendirmesi sonucunda; Türkiye’den İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Akreditasyon Belgesi almaya hak kazanmıştır.
Mesleki Eğitim ve Öğretim Hareketliliği Akreditasyon Belgesi

Erasmus+ Mesleki Eğitim ve Öğretim Hareketliliği Akreditasyon Belgesi, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından öğrenci ve öğretmenler için mesleki eğitim ve öğretim hareketliliği projeleri gerçekleştirme başarısını ispatlamış kuruluşlara, çok yıllı yeni bir kaynak sağlayarak uluslararası stratejilerini geliştirmelerine katkıda bulunmaktadır.  Türkiye’de bugüne kadar sadece 3 kuruma verilen Akreditasyon Belgesi, uluslararası iş birlikleri için Brüksel merkezli projeler ve Horizon 2020 gibi AB hibelerinden faydalanmak için de önemli bir prestij belgesidir.

Bu seneki değerlendirmeler sonucunda Akreditasyon Belgesi almaya hak kazanan İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürüne söz konusu belge Ankara’da düzenlenen bir tören ile Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Sayın Osman Nuri GÜLAY ve Ulusal Ajans Uzmanı Sayın Merve İLKKUTLU tarafından takdim edilmiştir.  

 

Toplantıya, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürümüz Sn. Osman Nuri GÜLAY, MEB MTEGM Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Şennur ÇETİN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Ömer AKMANŞEN, Kocaeli İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sn. Vedat ÇETİN, Ankara İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet BAYIR ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Erasmus+ projesi yürüten 30 okul müdürü katılmıştır. Programda proje yürütücü Hasan Burçin MENTEŞ Akreditasyon süreci hakkında bilgilendirmede bulundu. Okul Müdürü Mehmet AKTAŞ okulun vizyon belgesi hakkında bilgi verdi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer AKMANŞEN ve MTEGM Osman Nuri GÜLAY birer konuşma yaptılar.

 

22-11-201722-11-201722-11-201722-11-201722-11-201722-11-201722-11-2017

 

Kozluk Mah. Sümer Sok. No.1 İzmit / Kocaeli . . . . . . . . . . . . . Adres Kodu 1678946367 - 0 262 324 59 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.