KOCAELİ İZMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"MUTFAKTA UMUT VAR PROJESİ"NDE BİZ DE VARIZMilli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı(WFP) arasında Sosyo- Ekonomik güçlendirme ve sürdürülebilirlik programı ile gastronomi yoluyla geçim kaynaklarının arttırılmasını amaçlayan ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)  ortaklığı ile gerçekleştirilecek olan "Mutfakta Umut Var" projesi Türkiye genelinde beş ilde uygulanacaktır. İlimizde söz konusu projeye İlçemiz Nuh Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi dahil olmuştur.

Proje kapsamında ilgili okulumuz bünyesinde yürütülecek meslek edindirme kurslarıyla "Aşçı Çırağı" eğitimleri verilecektir. Ve dahası kursiyerlerimizin alacakları bu eğitimle birçok saygın işletmede mesleki tecrübe kazanmaları hedeflenmiştir. İlimizde okulumuzun sosyo-ekonomik güçlendirme ve sürdürülebilirlik programına dahil olarak iş gücü piyasasının ihtiyacı olan nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine katkı sağlayarak bu programın bir parçası olmasından dolayı hem gururlu hem de heyecanlıyız.

Kurs programları için müracaatlar başlamış bulunmaktadır. Kursiyer seçimleri komisyonca belirlenecektir. Kurs programı 272 saat-yaklaşık 3 ay sürecektir. Ayrıca proje kapsamında kursiyerlere harcırah/ yevmiye ödemesi yapılacaktır.

 

https://enketo.moda.wfp.org/vhhPeFgg

 

25-06-202125-06-202125-06-2021

Akçakoca Mahallesi , Sırrıpaşa Caddesi No 1 İzmit / Kocaeli - 0 262 324 59 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.