KOCAELİ İZMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Yeni Moda Dünyasını Keşfet” Adlı Projemizin Çalışma Ziyareti Gerçekleştirildi

2017 yılı Erasmus+ programı Mesleki Eğitimi Stratejik Ortaklıklar kapsamında Mesleki Eğitim Yenilik Geliştirmeye Yönelik Stratejik Ortaklıklar faaliyeti kapsamında İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinatör olduğu “Yeni Moda Dünyasını Keşfet” adlı proje başvurusu Türk Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen 26 projeden biridir
“Yeni Moda Dünyasını Keşfet” Adlı Projemizin Çalışma Ziyareti Gerçekleştirildi

2017 yılı Erasmus+ programı Mesleki Eğitimi Stratejik Ortaklıklar kapsamında Mesleki Eğitim Yenilik Geliştirmeye Yönelik Stratejik Ortaklıklar faaliyeti kapsamında İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinatör olduğu “Yeni Moda Dünyasını Keşfet” adlı proje başvurusu Türk Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen 26 projeden biridir.

 

Polonya’dan bir üniversitenin, İspanya’dan iki farklı büyük ölçekli şirketin, Avusturya’dan mesleki eğitim merkezinin, Romanya’dan sivil toplum örgütünün ve İtalya’dan bir enstitünün ortak olduğu bu proje ile moda sektöründe gelişmiş bir alt yapı ve yeterli deneyime sahip olabilir, Uluslar arası rekabet deneyimi kazanabilir, yeni teknolojilere ve modaya uyum sağlayabilir, Uluslar arası şartnamelere uyum ve çevre dostu üretim konusundaki deneyimimizi artırabilir, sektörün ihtiyacı olan girişimci ruhu güçlendirebiliriz. Bu proje sonunda, küresel rekabet gücü sağlayan uygulamaların ve tekstil teknolojilerinin ortaya konması, uyarlanması ve kullanımını sağlamak, sektörel ve sektörler arası bilgi alışveriş ağının ve işbirliklerinin güçlendirilmesini sağlamak, küresel eğilimler doğrultusunda moda/marka ve dağıtım kanalları oluşturmak, çok amaçlı-işlevli akıllı ve katma değeri yüksek ürünlerin ve yeniliklerin sunumunu, çevreyi koruyarak ve yüksek teknoloji kullanımını artırarak sağlamak hedeflerimizdendir.

 

Projenin açılış toplantısı Türkiye’den İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ev sahipliğinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer AKMANŞEN başkanlığında 6-10 Şubat tarihleri arasında Kocaeli’de gerçekleştirildi. Bu çalışma ziyareti boyunca Polonya (Akademia Nuak University), İspanya (PYMEV), Avusturya (BEST Institut GmbH), İtalya (ISTITUTO DEI SORDI DI TORINO), Romanya (INITIATIVE DE ANTREPRENORIAT SI DEZVOLTARE) ve İspanya (EGESTIONPYME)’dan gelen 9 katılımcı, proje içeriğini geliştirme yanında Aysira’dan Ahmet SARI, Terziler odası başkanı Şaziye HANE KAHRIMANLI ve  Hülya Moda Evi’nden Ayten TEMİZER ile buluşturuldu. Ayrıca Kocaeli Ticaret Odası’nın organize ettiği bir öğle yemeğinde de İzmit Kaymakamı Ersin EMİROĞLU, Kocaeli Ticaret Odası Meclis başkanı Akın DOĞAN ve ilçemizden moda ile ilgili sektör temsilcileri ile bir araya gelinerek Kocaeli’de moda ve girişimcilik konuşulmuştur.

 

 13-02-201813-02-201813-02-201813-02-201813-02-201813-02-2018

14-02-201814-02-2018

Kozluk Mah. Sümer Sok. No.1 İzmit / Kocaeli . . . . . . . . . . . . . Adres Kodu 1678946367 - 0 262 324 59 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.