KOCAELİ İZMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

6. Sınıf Tablet Aktivasyon Dökümanları

 

Casper Tablet Garanti Akış Diyagramı

 

2015-2016 Eğitim Öğretim yılı için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 8­-13 Şubat 2016 tarihleri arasında ilimizdeki resmi/özel 6.sınıf öğrencileri ve 6.sınıf şube rehber öğretmenlerine tablet dağıtımı yapılacaktır.

Tablet dağıtımına esas olan sayılar 3 Kasım 2015 tarihinde e-okul sistemindeki öğrenci ve şube sayıları alınarak yüklenici firmaya gönderilmiştir.

3 Kasım 2015 tarihinden sonra il içinden okulunuza nakil gelen öğrenciler tabletlerini velisi ile birlikte nakil geldiği okuldan talep edecektir. 3 Kasım 2015 tarihinden sonra il dışından nakil gelen öğrenciler için ise tablet talebi resmi yazı ile yapılmalıdır.

Dağıtımı yapılacak olan tabletlerde öğrenci bazlı aktivasyon işlemleri olduğundan, 6.sınıf şube rehber öğretmenlerine verilecek eğitimden sonra öğretmenlerin koordinesinde tablet dağıtım ve aktivasyon işlemlerinin tüm öğrenciler için yapılması gerekmektedir.

 

Tablet Bilgisayar Aktivasyon İşlemleri

 

Ofiice Aktivasyon İşlemleri

 

Sınıf Teslim Tutanaği

 

 Aktivasyon Bilgilendirme: Tablet bilgisayarların ilk açılışında Wireless şifresini atlayıp MDM etkileştirme ekranına gelenlerin AltGr(Ü-Sçnk) tuşu pasif olmasından dolayı kullanıcı adında harfini yazamamaktadır. Kullanıcı adına @ yazamayan tablet ise açılmamaktadır. Bu durumda olan tabletlerin çözümü aşağıda bulunan linlte yer almakta olup, özellikle 7. Slayttan sonra yapılması gereken adımlar anlatılmaktadır.

 

Aktivasyon Bilgilendirme

 

Aktivasyon işleminde; MDM etkileştirme ekranında

Kullanıcı Adı :mail adresi

Şifre: aktivasyon kodu

şeklinde kullanmaları gerekmektedir.Tablet dağıtımı yapılırken Arızalı Çıkan ürünler :

  • Sınıf Teslim Tutanağı
  • Okul Adı
  • Öğrenci Adı
  • Cep Telefonu

bilgilerinin yazılı olduğu bir döküman ile Karşı Ödemeli olarak Yutiçi Kargo ile CASPER Genel Merkezi´ne gönderilmesi gerekmektedir.

 

 

6. Sınıf CASPER tabletleri ile ilgili yerelde çözüm ortağı olacak olan CASPER bayisi iletişim bilgileri aşağıdaki yer almaktadır.

 

Prodos Bilişim Sistemleri Exper Kocaeli Servisi

Tel :

262 3312436

Fax :

262 3315187

Adres

Mağaza :Ömerağa Mah.İstiklal Cad.Belsa Plaza İş Merkezi No:67-73

Depo / Teknik Servis : Ömerağa Mah.İstiklal Cad.Belsa Plaza yanı Birden Ap.No:13 Kat:1

İzmit Kocaeli

http://www.pbs.web.tr

Akçakoca Mahallesi , Sırrıpaşa Caddesi No 1 İzmit / Kocaeli - 0 262 324 59 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.