KOCAELİ İZMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu Protokolü İmzalandı.

Yerel ve Bölgesel düzeyde Mesleki ve Teknik Eğitim ile ilgili sorunların çözümü için İlçemizde Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetim Kurulu (MTOYK) İzmit Öğretmenevi´nde düzenlenen imza töreni ile oluşturuldu.
Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu Protokolü İmzalandı.

Milli Eğitim Bakanlığı´nın 22 Kasım 2016 tarihinde yayınladığı 2016/21 genelge esasına göre her ilçede oluşturulması istenen Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetimi Kurulu(MTOYK)´nun İzmit ilçesi kurul üyeleri bir araya geldi. Öğretmenevi´nde düzenlenen imza töreniyle birlikte resmiyete dökülecek olan oluşum ile Mesleki ve teknik eğitimin paydaşları olan sektör ve meslek kuruluşları, kamu ve özel kuruluşlarıyla işbirliği yapılarak, iş gücü piyasasının, sektörün ihtiyaç ve beklentilerinin uygun şekilde planlanması ve uygulanması öngörülüyor. 

Törene İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Güray Oruç, Kültür ve Turizm İl Müdürü Adnan Zamburkan, Kamu Hastaneleri Birliği İdari Hizmetler Başkanı Op. Dr. Muhammed Coşkun Güler, İŞKUR İl Müdür yardımcısı Engin Gülmez,  KSO Genel Sekreteri Mehmet Barış Turabi, Kocaeli Barosu Başkan Vekili Ali Yıldırım Sezer, İzmit Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Damla Tosun, İl Sağlık Şube Müdürü Naci Dabak, KTO Genel Sekreteri Mert Alnıpak ve Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Oda Başkanı Kemal Kaya katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ömer Akmanşen, "MTOYK´un amacı yerel ve bögesel düzeyde MTE ile ilgili sorunların ele alınması ve çözüm önerilerinin geliştirilmesi. Bakanlığımız birkaç ay önce yayınladığı bir genelgeyle aramızdaki ilişkileri biraz daha düzeyli hale getirmeye çalıştı. Bu bildirge ile bunu biraz daha ayakları yere basan, oturaklı bir hale getirmek amaçlanıyor. Bu çalışmanın ülkemiz ve öğrencilerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi. 

 

30-12-201630-12-201630-12-201630-12-201630-12-201630-12-2016 

Akçakoca Mahallesi , Sırrıpaşa Caddesi No 1 İzmit / Kocaeli - 0 262 324 59 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.