KOCAELİ İZMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerinin Gelişim Programı (DÖGEP)

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerinin Gelişim Programı (DÖGEP)

İlçemiz İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesi  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim  Programı için 5 Okulumuzda Kasım ve Aralık ayında yapılan çalışmalar şu şekildedir.

 

İlçemiz İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesi  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim  Programı 1. Grup Kasım ayı semineri İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesinde Eğitim Uzmanı Hurşit  EKİNCİ’nin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Değerler Eğitimi  konulu sunuma 22 kişi katılmıştır.

09-01-2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 İlçemiz İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim  Programı 1. Grup Aralık ayı semineri İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesinde  Sadık YALSIZUÇANLAR’ın ‘’Vefa Apartmanı’’ adlı kitabı okunarak tahlil edilmiştir. 18 kişi katılmıştır.

09-01-2019                           

 

 

 

 

 

 İlçemiz Yunus Emre Anadolu İmam Hatip Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Programı 3.Grup Koordinatör okul olarak, 27 Kasım Salı günü saat 16.00´da okulumuz konferans salonunda, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü elektronik uygulamalarından dinogretimi.gov.tr, dinogretimiokullar.meb.tr, dogm.meb.tr adresleri ve Eba uygulamaları tanıtılarak içerikleri incelendi. Ardından öğretmenlik mesleğinin vazgeçilmez değerlerinden olan “sevgi, şefkat, merhamet, saygı, azim, kararlılık, sabır, sebat, fedakarlık” kavramlarını ele alan Sınıfın Önü (Front of the Class) filmi izlendi. Çalışmaya 19 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni katılım gösterdi.

09-01-2019

09-01-2019

 

 

 

 

 

İlçemiz Yunus Emre Anadolu İmam Hatip Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Programı 3.Grup Koordinatör okul olarak 18 Aralık Salı günü saat 16.00´da, okulumuz konferans salonunda, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Temel Dini Bilgiler derslerinde yer alan ibadet konularının öğretilmesinde temel ilkeler, öğretim metotları ve materyallerin hazırlanması ve kullanımı konusunda Din Kültürü Öğretmeni Zeynep YALNIZ bir sunum yaptı. Ayrıca Kur’an-ı Kerim öğretimi yöntem ve teknikleri üzerine fikir alışverişinde bulunuldu. Çalışmaya 18 DKAB Öğretmeni katılım gösterdi.

09-01-201909-01-2019

 

 

 

 

 

 İlçemiz Evliya Çelebi İmam Hatip Ortaokulu 28 Kasım 2018 DKAB Öğretmenleri Gelişim Programı 2. gruba okulumuz konferans salonunda Öğretmenlik mesleğinin vazgeçilmezlerinden Sevgi şefkat ve merhamet konulu seminer Muhammet KOCAKAYA tarafından verildi. 25 kişinin katılımıyla verimli bir seminer oldu.

 İlçemiz Evliya Çelebi İmam Hatip Ortaokulu 26 Aralık 2018 Tarihinde DÖGEP kapsamında DKAB Öğretmenleri Gelişim Programı 2. gruba okulumuz Bilişim Teknolojileri öğretmeni Mustafa ATEŞ tarafından EBA uygulamaları konulu seminer verildi.

09-01-2019

 

 

 

 

 

 

 

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Programı (DÖGEP) kapsamında okulumuzun koordinatörlüğünde planlanan eylem programlarının ilki 25.11.2018 tarihinde İzmit Tarihi Tren Garında gerçekleşmiştir.

 

 09-01-2019

 

 

 

 

 

İlçemiz Nuh Çimento İmam Hatip Ortaokulu tarafından Kasım ve Aralık aylarında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerine yönelik yapılan gelişim programına kasım ayında 23, aralık ayında 18 öğretmen katılım sağlamış olup, toplantılar verimli geçmiştir.

Okulumuz tarafından yapılan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerine yönelik gelişim programında, katılım sağlayan 23 arkadaşımızla okulumuz toplantı salonunda mesleğimizin en önemli unsurlarından  sevgi, saygı, merhamet, azim, kararlılık gibi konularda fikir alışverişinde bulunmuş olup, eksik olduğumuz ve gelişimine ihtiyaç duyduğumuz konulara odaklandık.

 

Ayrıca Din Öğretimi Genel Müdürlüğü elektronik içeriklerinin bulunduğu tüm web sayfalarını ve EBA uygulamalarının tanıtımı yapıldı. Genel başlıklar altında içerikleri inceledik.

09-01-201909-01-2019

Akçakoca Mahallesi , Sırrıpaşa Caddesi No 1 İzmit / Kocaeli - 0 262 324 59 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.