KOCAELİ İZMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KOCAELİ AİLE EĞİTİMİ PROGRAMI KURSU BAŞLADI

KOCAELİ AİLE EĞİTİMİ PROGRAMI KURSU BAŞLADI

T.C. Anayasası, Çocuk Haklarına Dair Sözleşme, Çocuk Koruma Kanunu, 11. Kalkınma Planı, Millî Eğitim Temel Kanunu, Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Yönetmeliği ve MEB 2023 Vizyon Belgesi gibi tüm uluslararası ve ulusal mevzuatta erken çocukluk, çocukluk ve ergenlik dönemine ilişkin, ebeveynlere yönelik destek eğitim programlarının yaygınlaştırılması çalışmaları kapsamında oluşturulan  Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Aile Eğitimi Kurs Programı (AEP) Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde Alikahya İlkokulumuzda başlamıştır. 24 kursiyerin katılımı ile 24 Şubat 2022 tarihinde başlayan AEP programı 100 saat sürecektir. Kurs sonunda eğitime katılan ve tamamlayan kursiyerlere Katılımcı Belgesi verilecektir.

 

Kurs programı açılışına Kocaeli İl Milli Eğitimi Müdürü Sayın Ömer AKMANŞEN, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Nail EKİZ, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İhsan ÖZKAN, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Çiğdem AYANOĞLU, Halk Eğitim Müdürü Sayın Zeki KALAÇ, Alikahya İlkokulu Müdürü Sayın Kenan AYDIN, Özel Büro Öğretmenimiz Sayın Onur SAİT SADIK katılmıştır.

 

AEP Programı uygulayıcısı Sevil PEKDEMİR BAYLAN tarafından kurs ile ilgili bilgilendirmeler yapılmıştır.

 

Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ömer AKMANŞEN, ailenin toplumun temeli olduğunu, sağlam bir aile yapısına sahip olmanın güçlü ve geleceğe güvenle bakan bir toplum için önemli olduğunu belirtti. Sayın AKMANŞEN aile üyelerinin aile değerlerini koruyarak, yaşamlarını ne şekilde sürdürebilecekleri, çocuklarını nasıl eğitecekleri ve aile birliğini nasıl sağlıklı yürütebilecekleri, değerlerimizi kültürümüzü diğer nesillere nasıl aktarılabileceği konusunda desteğe ihtiyaç duyulduğunu söyledi

 

İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İhsan ÖZKAN, çocuklarımızı topluma ve hayata hazırlayan ailenin sağlam temeller üzerinde kurulması ve devamının sağlanmasın önemini belirterek kursiyerlere katıldıkları kurs ile kendilerini geliştireceklerini, olaylar, durumlar ve problemler karşısında farklı bakış açıları sunacaklarını söyleyerek katılımcılara başarılar diledi.

 

26-02-2022

26-02-202226-02-202226-02-202226-02-202226-02-2022

Akçakoca Mahallesi , Sırrıpaşa Caddesi No 1 İzmit / Kocaeli - 0 262 324 59 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.