KOCAELİ İZMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"ZİHİNSEL ENGELLİLERİN EĞİTİMİNDE AVRUPA İŞBİRLİĞİ" PROJEMİZİN TANITIM ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞMİŞTİR"ZİHİNSEL ENGELLİLERİN EĞİTİMİNDE AVRUPA İŞBİRLİĞİ" PROJEMİZİN TANITIM ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞMİŞTİR

"Zihinsel Engellilerin Eğitiminde Avrupa İşbirliği" projemizin tanıtım etkinliği Vali Yardımcısı Sayın Abdul Rauf ALTINSOY, Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elif  Çelebi ÖNCÜ, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürü Sezer CEYHAN, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer AKMANŞEN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Mustafa DOĞAN, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İhsan ÖZKAN, İzmit İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Sayın Yakup YAMAN, Sayın Fatih BİLİCİ, Sayın Çiğdem AYANOĞLU, Gölcük İlçe Şube Müdürü sayın Naim YÜKSEL ilgili okul ve kurum müdürlerimiz ve Tübitak 53. lise öğrencileri araştırma projeleri yarışmasında başarı sağlayan okullarımızın idareci, öğretmen ve öğrencilerinin de içinde bulunduğu elli bir  kişinin katılımıyla Ramada Plaza by Wyndham Otel'de  gerçekleştirilmiştir.

Vali Yardımcımız Sayın Abdul Rauf ALTINSOY,  Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elif Çelebi ÖNCÜ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer AKMANŞEN ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan ÖZKAN'ın konuşma yaptığı toplantı proje yürütücümüz Sayın Hacer ŞEN'in proje sunusu ile devam etti.

İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün koordinatörlüğündeki "Zihinsel Engellilerin Eğitiminde Avrupa İşbirliği" adlı Erasmus+ projemiz 2020 yılından beri yürütülmektedir. "Zihinsel Engellilerin Eğitiminde Avrupa İşbirliği" adlı projemiz 2020 yılında Türkiye'de KA201 okul eğitim stratejik ortaklık projelerinden biri olarak kabul edilen 12 projeden biridir. 2020 yılında başlamış 2022 yılında sona erecek projemizin bütçesi 129.680,00 Euro'dur. İspanya, İtalya, Polonya ve Yunanistan olmak üzere 5 ülkeden 7 ortaklı projemizde, zihinsel engelliler alanında hizmet veren üniversite, kalkınma ajansı ve STK'lar bulunmaktadır.

Sürdürülebilir kalkınmanın temel anahtarlarından biri eğitim ve öğretim sistem ve uygulamalarının kaliteli bir yapıya ulaştırılmasıdır. Erasmus+ Programı, Avrupa'nın beşeri ve sosyal sermayesinin gelişimini destekleyerek kalkınmaya katkı sunmayı hedeflemektedir.

Program tarafından desteklenen projemiz, eğitim öğretim sisteminin iyileştirilmesi ve modernize edilmesi için Program tarafından tanımlanan genel hedeflere ulaşmaya yönelik bir adımdır. Bu hedefleri gerçekleştirmenin ancak proje kapsamında oluşturulan çıktı ve sonuçların ya da edinilen tecrübe ve kazanımların hedef kitleye yani sizlere ulaştırılması ve kullanılması ile mümkün olacağına inanıyoruz.

Projemizin tanıtımını yaparken,

?             Avrupa Birliği fon fırsatlarını, farkında olmayan kurum ve kuruluşlara ve vatandaşlara tanıtmayı

?             Avrupa Birliği kaynaklarının ulusal politikaları nasıl tamamladığını ve değer kattığını açıklamayı

?             Büyümeyi hedefleyen stratejik ve etkili projelerin önemini vurgulamak; kalitesini artırmayı

?             Program ve projelerin uygulanmasında koşulsuz şeffaflığı temin etmeyi

?             İlgili tüm taraflar / kurumlar / yetkili makamlar arasında etkin bir iç iletişimi sağlamayı

?             Potansiyel diğer yararlanıcılar için bilinmesi gereken tüm bilgileri mevcut hale getirmeyi

?             Projenin uygulanmasıyla elde edilen sonuçların görünürlüğünü ve çoğalmasını sağlamayı

?             Bölgedeki bölgesel girişimlerle sinerji ve tamamlayıcılık geliştirmeyi hedeflemekteyiz.

 

"Zihinsel Engellilerin Eğitiminde Avrupa İşbirliği" projemizin tanıtım etkinliği; Sayın Hacer ŞEN'in sunumu ve anketlerin doldurulmasının ardından tüm misafirlerin katıldığı öğle yemeği ikramı ile sona etmiştir

 

25-03-202225-03-202225-03-202225-03-202225-03-202225-03-202225-03-202225-03-202225-03-202225-03-2022

 

 

 

Akçakoca Mahallesi , Sırrıpaşa Caddesi No 1 İzmit / Kocaeli - 0 262 324 59 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.