KOCAELİ İZMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ömer AKMANŞEN´in Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ömer AKMANŞEN´in Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

      

 

        Değerli Meslektaşlarım!

 

        24 Kasım 1928, M. Kemal ATATÜRK’ e Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanının verildiği gündür. 1981 yılından beri de 24 Kasım, Öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır.

 

        Öğretmenlik bir meslekten öte, benliğimizi ve ruhumuzu tam anlamıyla ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza sunduğumuz, karşılığını hiçbir maddi ölçütle belirleyemeyeceğimiz gönül transferidir. Yılın belirli bir gününde, hamasi nutuklarla öğretmenlerimize hak ettikleri değeri sunabilmemiz mümkün değildir.  Yaptığımız işin gerçek hazzının öğrencilerimizden aldığımız tatlı bir gülümseme ve sıcak bir teşekkürle gerçekleştiğinin farkındayız. Onların başarılarını, ülkemizin kalkınması için ortaya konulan çaba şeklinde görmek bizim içim için tarif edilmez bir mutluluktur. Sizler kuru bir bilgi alışverişinin ötesinde çocuklarımızın hayata bakışlarının şekillenmesine ışık tutacak gönül elçilerisiniz.

 

        Şunu kesinlikle unutmamalıyız. Her öğretmen aynı zamanda bir öğrencidir. Öğrenmeyi bir kenara iten öğretmenlik anlayışının bizden uzak olması gerekir. Kendimizi yenileyebildiğimiz ölçüde çağı yakalayan gerçek öğretmenler olabileceğimizi unutmayalım.

 

        Bu vesileyle Hakk’ın rahmetine kavuşmuş öğretmenlerimize Allah’ tan rahmet, emekli olanlara huzurlu ve sağlıklı bir ömür diliyorum. Siz görevleri başındaki öğretmenlerimizin de günlerini kutluyor, sağlık ve başarılar diliyorum.

 

 

                                                                                                      Ömer AKMANŞEN

                                                                                              İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü

Akçakoca Mahallesi , Sırrıpaşa Caddesi No 1 İzmit / Kocaeli - 0 262 324 59 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.