KOCAELİ İZMİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Örgün Ortaöğretim Kurumuna Yerleşemeyen Öğrenciler

 

       Temel eğitimden ortaöğretime geçiş, tercih, yerleştirme ve nakil işlemleri 2015 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzu ve Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği hükümlerine göre yapılmıştır.

 

       Ancak örgün ortaöğretim kurumlarında öğrenim görmek isteyen bazı öğrencilerimiz tercih yapmadıkları veya tercih ettikleri uygun herhangi bir örgün ortaöğretim kurumuna yerleşemedikleri için açık öğretim lisesine yönlendirilmişlerdir.

 

       Örgün Ortaöğretim Kurumuna Yerleşemeyen Öğrenciler ve örgün ortaöğretim kurumlarında öğrenim görmek isteyen öğrenciler için;

 

       1- 30 Eylül tarihi ile gerçekleştirilen nakil ve kabuller sonucu boş kalan kontenjanlar 1 Ekim 2015 tarihi itibariyle ilan edilecektir.

       2- Bu kapsamdaki öğrenciler 1 Ekim 2015 tarihinden itibaren il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince e-Okul sistemi üzerinden görülebilecektir.

       3- Örgün ortaöğretim kurumlarında öğrenim görmek isteyen bu kapsamdaki öğrenciler için mevcut taban puan ve kontenjan esasına göre 1-7 Ekim 2015 tarihleri arasında e-Okul sistemi üzerinden boş kontenjan ilan edilen okullara il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca 3(üç) tercih başvurusu alınacak ve yerleştirmeler 9 Ekim 2015 tarihinde merkezi yerleştirme ile yapılarak sonuçlar aynı gün ilan edilecektir.

       4- Buna rağmen hala herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşemeyen; ancak örgün ortaöğretimde öğrenim görmek isteyen öğrenciler il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca taban puan ve kontenjan esasına göre yerleştirilebilecektir.

       5- Ortaöğretim zorunlu eğitim kapsamında olması sebebiyle tüm bu işlemlerden sonra herhangi bir örgün ortaöğretim kurumuna yerleşemeyen öğrencilerin kesin kayıtları ise açık liseye yapılmış sayılacaktır.

 

       İlgililere ilanen duyurulur.

 

 

Akçakoca Mahallesi , Sırrıpaşa Caddesi No 1 İzmit / Kocaeli - 0 262 324 59 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.